Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Szwajcaria i Francuskie Alpy 6 dni

Szwajcaria i Francuskie Alpy 6 dni

Cena: 1789 zł/os.
 


Terminy: 11.07-16.07, 01.08-06.08, 05.09-10.09


PROGRAM:


DZIEŃ 1


Wyjazd z kraju według rozkładu jazdy. Przejazd do Niemiec - Norymbergii. Nocleg.


DZIEŃ 2


Śniadanie. Przejazd nad rzekę Ren w celu podziwiania urokliwego wodospadu Rheinfall. Przejazd do Szwajcarii - Zurichu gdzie zwiedzimy piękną starówkę, rozciągającą się po obu stronach rzeki Limmat. Będziemy mieli okazję podziwiać malownicze, kręte uliczki, pasaże, domy pochodzące z XVI i XVII wieku, dziedzińce, podwórza i fontanny. Poza tym udamy się na Taras Widokowy Lindenhof oraz przejdziemy na ulicę Bahnhosstrasse. Kolejnym punktem zwiedzania będzie kościół Fraumünster z XIII wieku z witrażami Chagall'a i Giacometti'ego, katedra Grossmünster - jedna z najstarszych w Zurichu, kościół św. Piotra z najwiekszym zegarem w Europie. Przejazd do hotelu w okolicach Zurichu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 3


Śniadanie. Przejazd do Berna na zwiedzanie starego miasta:
  • ulica Marktgasse i ulica Kramgasse z licznymi Xznymi fontannamVI - wieci
  • katedra św. Wincentego
  • Zitglockentrum - wieża zegarowa, dom Alberta Einsteina
  • Barengraben - fosa z niedźwiedziami, symbolem miasta


Obiad (fakultatywnie). Przejazd do hotelu we Fribourgu. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się do centrum podróżując komunikacją miejską. Zwiedzimy wspaniałą średniowieczną starówkę i jedyną w Szwajcarii katolicką Katedrę św. Mikołaja usytuowanej w dolnym mieście. Następnie przejazd do Górnego Miasta jedyną na świecie XIX - wieczną kolejką szynową, napędzaną wyłącznie strumieniem wody. Dla chętnych jest możliwość wizyty w warzelni piwa - manufakturze lub w klasztorze. Powrót do hotelu na nocleg.DZIEŃ 4Śniadanie. Następnie przejazd do La Gruyere, uroczego średniowiecznego miasteczka na wzgórzu, ojczyzny znanego sera z dziurami Gruyere. W dalszej kolejności udamy się na Riwierę Szwajcarską gdzie zwiedzimy kurorty Jeziora Genewskiego: Vevey pięknie położonego pośród winnic, Lavaux, gdzie mieszkał i zmarł Henryk Sieniewicz. Innymi sławnymi rezydentami miasteczka byli Graham Green, Ernest Hemingway, V. Hugo, G. Eiffel. Spacer promenadą z pomnikiem Ch. Chaplina. Przejazd do Montreux, miejsca wypoczynku gwiazd filmowych, artystów i biznesmenów. Zwiedzanie średniowiecznego zamku - twierdzy Chillon i przejazd wzdłuż jeziora przez Francję do Genewy. Udamy się na zwiedzanie starówki z katedrą św. Piotra i parku z Promenadą des Bastions. Spacer nadbrzeżem Jeziora Genewskiego z fontanną Jet d Eau - najwyższym słupem wody na świecie. Po drodze zobaczymy ogród angielski z zegarem kwiatowym. Obiadokolacja (fakultatywnie). zakwaterowanie i nocleg w okolicy Chamonix.DZIEŃ 5


Śniadanie. Następnie przejazd do Chamonix, stolicy Alp Francuskich. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aguile du Midi (wysokość 3842 m), iglicę skalną w masywie Mont Blanc. Dla osób, które nie zdecydują się na wjazd kolejką jest przewidziany czas wolny w Chamonix. Przejazd na obiadokolację (fakultatywnie) i nocleg w okolicy Norymbergii.DZIEŃ 6


Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do wybranych miejscowości.
Program jest ramowy; kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


DOPŁATY OPCJONALNE:
Dopłata do pok. 1-osobowego: 640 zł
Dopłata do 4 obiadokolacji: 280 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd)
- 5 noclegów w hotelach**/***, w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 5 śniadań
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:
- pakiet do realizacji programu: 80 CHF i 80 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, bilety komunikacji miejskiej, kolejka we Fribourgu i na Aguille du Midi w Chamonix, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.
 
WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub mniejszym autokarem.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6. Pakiet do realizacji programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest płatny u pilota wycieczki we wskazanej walucie. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 20% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat