Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Litwa - Szlak Komunizmu - 3 dni

Litwa - Szlak Komunizmu - 3 dni


Cena: 

620 zł/os. - LUBLIN

560 zł/os. - WARSZAWA, BIAŁYSTOK, AUGUSTÓW, SUWAŁKI


Organizujemy połączenia antenowe z dowolnego miejsca wyjazdu !!

Terminy: 29-31.05, 26-28.06, 17-19.07, 28-30.08, 18-20.09
PROGRAM: 


Dzień 1

·       wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy

·       przyjazd do Wilna, spotkanie z przewodnikiem. Tradycyjne zwiedzanie Wilna z akcentami sowieckimi: historia zmian w architekturze starówki po 2 wojnie światowej – obiekty, które zniknęły bez śladu (m.in. Duża synagoga, część dzielnicy żydowskiej, zabytkowe kamieniczki przy głównych ulicach Starego Miasta); obiekty, które do dziś nie mogą odzyskać swej byłej świetności: Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i klasztor Franciszkanów w Wilnie, kościół św. Franciszka i Bernarda, klasztor Wizytek, klasztor Misjonarzy i in.). Również w czasie wycieczki będzie możliwość ocenienia zabytków architektury epoki socrealizmu: Pałacu Sportu, Teatru Opery i Baletu, Mostu Zielonego z rzeźbami, budynku Parlamentu.

·       18:00 - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 


Dzień 2

·       śniadanie

·       spotkanie z przewodnikiem, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Bunkru Sowieckiego. Tu można przeżyć razem z aktorami prawdziwy horror sowieckiego bunkru ( 20 euro/os.) albo zwiedzić Podziemne Muzeum Socjalizmu (9 euro/os.).

·       zwiedzanie Muzeum Ofiar Genocydu (dawnego więzienia NKWD). (3 euro/os.)

·       Następnie zapraszamy do Kiernowa – najstarszej stolicy pogańskiej Litwy, ale nie po to, by podziwiać piękne krajobrazy grodziska, ale by udać się do „kołchozu”, zapoznać się z miejscowością, z zabudowaniami z czasów sowieckich, odbyć przejażdżkę na „drewnianym” autobusie (cena za cały program od osoby – około 15 euro/os.– zależy od liczebności grupy, od oferty).

·       obiadokolacja

·       powrót do hotelu, nocleg

 


Dzień 3

·       śniadanie

·       przejazd do Druskiennikkrótki spacer po mieście. Architektura sanatoriów i hoteli z czasów sowieckich, m.in. Pusynas, Dainava

·       Następnie przejazd do Parku Grutas – muzeum komunizmu pod otwartym niebem. Zapoznanie się z ekspozycją. - 6 euro/os.

Możliwość zorganizowania obiadu w „stołówce” sowieckiej z tradycyjnym menu ok. 10 euro/os.

Wyjazd w drogę powrotną


CENA ZAWIERA: Transport autokarem z WC i klimatyzacją, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, usługi przewodnickie, 2 noclegi w hotelu 3* w Wilnie, 2 śniadania, 2 obiadokolacje


CENA NIE ZAWIERA:  
·       Bilety wstępów w zależności od wybranych obiektów (maks. 55 euro/os.)
·       Obiad sowiecki 10 euro/os.
·       dopłata do pokoju jednoosobowego 150 zł/os.

Rozkład jazdy:


·       23:00– Lublin – (dnia poprzedniego) parking przy "Chatce Żaka", ul. Idziego Radziszewskiego 16

·       02:00 - Warszawa - przy Sali Kongresowej ul. Emilii Plater

·       05:30 - Białystok - Dworzec Biacomex - ul. Bohaterów Monte Cassino 9

·       07:00 - Augustów - zatoczka autobusowa naprzeciwko hotelu Dom Nauczyciela, ul. 29 Listopada 9

·       07:30 - Suwałki - parking przy IT Suwałki ul. Hamerszmita


Orientacyjne godziny powrotów: 16:00 – Suwałki; 16:30 – Augustów; 18:00 – Białystok; 22:30 – Warszawa; 01:30 – Lublin


UWAGA!

Program imprezy jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 


1.    Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2.    Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, Intercity). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3.    Wyjazd „antenkowy” za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób BT Sambia ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4.    Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5.    Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6.    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour-Guide  nie są ujęte w cenie imprezy. Informacje o orientacyjnych kosztach podane są przy opisach poszczególnych wycieczek. Koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 25 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników koszt pakietu zostanie przeliczony na odpowiednią ilości osób w grupie.
7.    Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.


Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat