Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Kowno-Pałanga-Kłajpeda 2 dni

Kowno-Pałanga-Kłajpeda 2 dni

Dzień 1
  • wyjazd grupy
  • przejazd do Kowna – spacer po starówce.
  • przyjazd do Kłajpedy w godzinach południowych. zwiedzanie m.in.: Kłajpedzka Starówka z XVII w. Przejazd do Pałangi i zwiedzanie m.in.: Park Botaniczny, Muzeum Bursztynów w Pałacu Tyszkiewiczów, neogotycki kościół, molo, czas wolny.
  • obiadokolacja i nocleg w Pałandze.
Dzień 2

  • wykwaterowanie,śniadanie.
  • wyprawa promem na Mierzeję Kurońską i zwiedzanie m.in.:Muzeum Morskie - fauna i flora nie tylko Bałtyku, ale i wód śródlądowych Litwy, mórz południowych i oceanu światowego, ciekawa kolekcja polskich muszli i korali m.in.: z Karaibów i Samoa. Największą atrakcją jest Delfinarium, w którym odbywają się pokazy tresury delfinów czarnomorskich. Neringa i Nida- stara osada rybacka , o której pierwsza wzmianka pochodzi z 1385r. Znajduje się tam muzeum Tomasza Manna, muzeum Historii Neringi, Galeria Bursztynu, punkt widokowy na szczycie Pamidos, Juodkrante - najstarsza osada półwyspu, znajduje się tam "Góra Czarownic" - na której w 1979 r postawiono ponad 100 drewnianych rzeźb, przedstawiających postacie z litewskich bajek, legend. Odbywają się tam imprezy Nocy Świętojańskiej.
  • Wyjazd w drogę powrotną

UWAGA: 
Uczestnicy powinni posiadać dowód osobisty lub paszport
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Cena: na zamówienieŚwiadczenia zawarte w cenie: transport autokarem klasy LUX; ubezpieczenie KL i NNW; opieka pilota - przewodnika; 1 nocleg w hotelu 3* z pełnym węzłem sanitarnym; wyżywienie: 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, 

Świadczenia nie zawarte w cenie: bilety wstępów 


Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat