Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Druskienniki 1 dzień

Druskienniki 1 dzień

Plan wyjazdu:

  • 08:00 - wyjazd grupy z Olecka lub okolic
  • 10:00 - przyjazd do Druskiennik, spacer z pilotem po parku zdrojowym. Miasteczko słynie ze swojego sanatoryjnego działania. Jest to zarazem największe i najsłynniejsze uzdrowisko na Litwie pięknie położone w kompleksie leśnym. Miejsce te upodobali sobie takie postacie jak : Władysław Syrokomla, Stanisław Moniuszko, Eliza Orzeszkowa czy też Marszałek Józef Piłsudski. 
  • 11:00 – 15:00 –  atrakcje do wyboru: 
  1. Aquapark – pobyt w nowoczesnym kompleksie o powierzchni 25 tys. Mkw. Dla wygody zwiedzających pod jednym dachem urządzono imponujący kompleks łaźni, sektor rozrywek wodnych z wieżą do zjeżdżania, kawiarnie, kręgielnia. Park oferuje szeroką gamę rozrywek wodnych, znajdziemy tam ponad 20 łaźni i saun o tradycji z różnych stron świata, najróżniejsze baseny, imponujące zjeżdżalnie o długości ponad 600 metrów, wartką rzekę, basen z falami morskimi, jacuzzi, wodospady do masażu, salony urody i masażu. 
  2. Rejs statkiem po Niemnie na trasie Druskienniki – Liszkawa – Druskienniki: Rejs zaczynamy w Druskiennikach, skąd wypływamy na piękną trasę, która wiedzie malowniczą doliną do Liszkawy. Czas płynięcia do Liszkawy to ok. 40 min. Opuszczamy statek po czym udajemy się na godzinne zwiedzanie kościoła św. Trójcy i klasztor podominikański XVII w. i wystawę sprzętów liturgicznych w podziemiach kościoła. Zwiedzamy górę zamkową i piękną przyrodę nad Niemnem i udajemy się w drogę powrotną do Druskiennik, czas powrotu ok. 1 godz. 
  3. Grutas Park – przejazd do miejscowości pod Druskiennikami i wizyta w Skansenie komunizmu. Jest to muzeum rzeźb z czasów sowieckich zebranych i wystawionych pod gołym niebem na powierzchni o przestrzeni ponad 20 ha.
  4. Kolejka linowa  - przejazd kolejką linowa (ok. 10 min. W jedna stronę) nad Niemnem na wysokości 45 metrów. Podczas tej krótkiej podróży przez okna gondoli można podziwiać niezwykłe lasy uzdrowiska, zakola rzeki Niemen oraz wspaniałą panoramę miasta Druskienniki. 
  5. Snow Arena - to nowy adres na liście najlepszych światowych ośrodków sportów zimowych pod dachem. Według swoich technicznych parametrów trafia on do najlepszej piątki tego typu ośrodków, a równych sobie konkurentów nie ma w promieniu co najmniej tysiąca kilometrów. Kompleks atrakcji zimowych w Druskiennikach został wyposażony po analizie najlepszych doświadczeń innych krajów, po ocenie ich błędów oraz używając najnowszych technologii oraz litewską pomysłowość i roztropność. Obecnie na świecie jest około 50 ośrodków sportów zimowych pod dachem. Najwięcej z nich – około 30 – mieści się w Europie. Reszta zaś w USA, Japonii, Emiratach Arabskich, Australii, Nowej Zelandii, Malezji, Singapurze, Indiach, Korei Południowej. Od dzisiaj między tymi państwami jest również Litwa. SNORAS Snow arena – to raj zimowy na ziemi. Niepodporządkowany zmianom pogodowym, ociepleniu klimatu. Biały i przytulny. Przez cały rok. SNORAS Snow arena jest wyposażona w trzy trasy dla początkujących oraz zaawansowanych.
  • Możliwość spożycia obiadu w regionalnej restauracji.
  • Wyjazd w drogę powrotną. UWAGA! 
Program podany według czasu polskiego (na Litwie +1). 
Uczestnicy powinni posiadać ważne paszporty lub dowody osobiste .Ceny: 90 zł/os. (przy liczbie 30 uczestników)
           80 zł/os. (przy liczbie 40 uczestników) 
             
UWAGA!!
Dla grup jadących z innej miejscowości lub regionu niż Olecko cena jest ustalana na zapytanie.
Świadczenia zawarte w cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota;
Świadczenia nie zawarte w cenie: Bilety wstępu: 
• Aquapark - pobyt 4 godz. (ok. 20 eur/os dorosła, ok. 15 euro/os. dziecko)
• Rejs statkiem po Niemnie - ok. 10-12 eur/os.
• Snow Arena - 4 godz. ( ok. 20 eur/os. dorosły, ok. 15 eur/os. dziecko)
• Kolejka Linowa - przejazd w 2 strony 5 eur/os.
• Grutas Park - (8 eur/os. dorosła, 4 eur/os. dziecko, audio przewodnik 14 eur/os.)
• obiad dwudaniowy kuchni regionalnej - 7-10 euro/os. 


Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat