Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Białoruś - Litwa 4 dni (bez wizy)

Białoruś - Litwa 4 dni (bez wizy)

Cena:

850 zł/os. - LUBLIN

750 zł/os. - WARSZAWA, BIAŁYSTOK, AUGUSTÓW, Organizujemy połączenia antenowe z dowolnego miejsca wyjazdu


Terminy: 26-29.04, 10-13.05, 24-27.05, 14-17.06, 05-08.07, 19-22.07, 09-12.08, 23-26.08, 06-09.09, 20-23.09
PROGRAM:Dzień 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd na Białoruś - Grodno. Zwiedzanie królewskiego zielonego miasta na nadniemeńskiej skarpie gdzie będziemy mieli przyjemność zwiedzić takie miejsca jak: Zamek Stary i Nowy, cerkiew św. Borysa, gleba na Kołoży, z której to rozciąga się piękny widok na rzekę Niemen, Katedra, pałac Batorego, kościół bernardyński, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, gmach Teatru Dramatycznego, spacer po urokliwych, wąskich uliczkach na starym mieście.

Przejazd do agrokompleksu "Majątek Korobczycy", który zwiedzimy a następnie udamy się na poczęstunek do "Domu Leśniczego" gdzie zasmakujemy w regionalnych przysmakach (bimber, chleb, boczek, ogórek). Po poczęstunku zwiedzimy Fortecę Grodzieńską. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.Dzień 2

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Litwy. Przejazd do Druskiennik - miejscowości, która uchodzi za największy i najsłynniejszy ośrodek uzdrowiskowy na Litwie. Jednym z najsłynniejszych kuracjuszy był Józef Piłsudski, który w okolicy miał skromny dom. Tajemnicą poliszynela jest, że Marszałek przyjeżdżał do Druskiennik nie tylko z powodu sprzyjającego klimatu, ale głównie ze względu na piękną panią doktor Eugenię Lewicką, którą poznał podczas jednego z wyjazdów. Innymi zacnymi gośćmi Druskiennik byli - historyk T. Narbutt, znany poeta Władysław Syrokomla a także Stanisław Moniuszko. Przez pewien czas mieszkańcem Druskiennik była Eliza Orzeszkowa.

Spacer po parku zdrojowym połączony z degustacją wody mineralnej prosto ze źródła. Wyjazd do Muzeum Gruto park. Jest to powstała w 2001 roku plenerowa ekspozycja pomników polityków radzieckich oraz przedmiotów pochodzących i związanych z historią kraju ZSRR. Zobaczymy tam dziesiątki monumentalnych pomników takich postaci jak Stalin, Lenin i Dzierżyński. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Litwy - Wilna:Góra Trzech Krzyży, z której to rozciąga się piękna panorama Wilna, Plac Katedralny, Stary i Nowy Arsenał, Bazylika Archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Uniwersytet Wileński z dziedzińcami, kościół św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, Ostra Brama, kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.Dzień 4

Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania Wilna: cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu - najpiękniejszy, barokowy kościół na Litwie. Po zwiedzaniu udamy się do miejscowości Troki, która jest położona wśród malowniczych jezior. Spacer wzdłuż ulicy karaimskiej. Największą atrakcją jest położony na wyspie Zamek Książąt Litewskich. Wizytę w Trokach zakończymy wizytą w jednej z restauracji, degustując karaimski przysmak - kibiny (duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa). Czas wolny na zakupy litewskich specjałów i pamiątek. Po południu wyjazd w drogę powrotną do kraju, wieczorem przyjazd do wybranych miejscowości.
Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport !!
CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
- 3 noclegi w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 3 śniadania i 3 obiadokolacje
- opiekę pilota
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)


DODATKOWO PŁATNE:
- pakiet do realizacji programu 70 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, poczęstunek na Białorusi, degustacja dań karaimskich w Trokach, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki


DOPŁATY OPCJONALNE:
dopłata do pokoju 1-osobowego: 350 złRozkład jazdy:


·23:00– Lublin – (dnia poprzedniego) parking przy "Chatce Żaka", ul. Idziego Radziszewskiego 16

·02:00 - Warszawa - przy Sali Kongresowej ul. Emilii Plater

·05:30 - Białystok - Dworzec Biacomex - ul. Bohaterów Monte Cassino 9

·07:00 - Augustów - zatoczka autobusowa naprzeciwko hotelu Dom Nauczyciela, ul. 29 Listopada 9
Orientacyjne godziny powrotów: 22:00 – Augustów; 23:30 – Białystok; 02:30 – Warszawa; 05:00 – Lublin

WAŻNE INFORMACJE:
1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób BT Sambia ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.
Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.

Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat