Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  Białoruś - Grodno - Odelsk - Kopciówka- 3 dni (bez wizy)

Białoruś - Grodno - Odelsk - Kopciówka- 3 dni (bez wizy)

Cena:

850 zł/os. - LUBLIN

750 zł/os. - WARSZAWA, BIAŁYSTOK, AUGUSTÓW,Organizujemy połączenia antenowe z dowolnego miejsca wyjazdu

Terminy: 02-04.05, 20-22.06, 18-20.07, 01-03.08, 15-17.08, 29-31.08
PROGRAM:Dzień 1

 

 • Wyjazd grupy z Polski. Przekroczenie granicy. Przyjazd do Grodna, spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie Grodno: Stary Zamek, Nowy Zamek, kościół Bernardynów, Cerkiew Borysa i Gleba na Kołoży, Katedra, Kościół Brygidek, Kościół Franciszkanów, Cerkiew Bazylianek, Muzeum Zofia Nałkowska (zwiedzanie z przewodnikiem), Dom Muzeum Elizy Orzeszkowej (zwiedzanie z przewodnikiem), Pomnik E.Orzeszkowej.
 • Wycieczka fakultatywne „Grodnieńska Nekropolia – prawdziwe miasto umarłych”Cmentarz w Grodnie powstał zaraz po cmentarzu Łuczakowskim we Lwowie czy Rosa w Wilnie. Najstarszy znajdujący się tu pochówek miał miejsce przed 217 laty. Tu również można odnaleźć groby znanych osób, na przykład: generała-majora S. Lankoi, pisarki Elizy Orzeszkowej czy matki M. Bogdanowicza.
 • Wycieczka fakultatywne "Mleczny Świat". Proponuje wycieczke po fabryce, które obejmują degustacji produktów gotowych. Podczas projektowania i przebudowy nowej hali produkcji serów podpuszczkowych uprzednio zaprojektowaliśmy długą galerię szklaną. Długi szklany korytarz przechodzi pod sufitem budynku i ciągnie się wzdłuż całej hali produkcyjnej. Trafiwszy do galerii, każdy pragnący może przejść drogę, przez którą przechodzi mleko, na własne oczy zobaczyć cały proces produkcji i zadać interesujące pytania. Po wycieczce na wszystkich gości czeka smaczna degustacja.
 • Obiadokolacje. Zakwaterowanie. Wolny czas. Nocleg.

 Dzień 2

 • Śniadanie. Wyjazd z Grodna.
 • Twierdza Grodzieńska Fort nr 2. Jest to jeden z najbardziej znanych fortów Twierdzy Grodzieńskiej. Zbudowano jego, jak i pozostałe forty w latach 1913-1915.
 • Świack - Zespół pałacowo-parkowy i pałac hrabiego Wołłowicza, zbudowany w XVIII w.
 • Sopotskin - Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
 • Soniczy.
 • Kanał Augustowski - unikatowy obiekt, pomnik historii i kultury XIX wieku.. Długość kanału 101,2 km, w tym 23 km znajduje się na terenie Białorusi. Kanał znajduje się w obszarze chronionym przez UNESCO.
 • Śluza żeglugową "Dąbrówka ". Budową śluzy w l. 1825-1829 kierował kapitan inż. J. Arnold. Brzegi śluzy łączy most zwodowy, który jest napędzany, jak i w dawnych czasach, ręcznie.
 • Śluza żeglugową "Niemnowo". Czterokomorowa śluzę na której kończy się szlak wodny, zwany kanałem Augustowskim.
 • Dodatkowo: Rejs statkiem po Kanału Augustowskim - 1 godz.
 • Przyjazd do Grodna. Obiadokolacje. Wolny czas. Nocleg.

Dzień 3

 • Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.
 • Koptówka - Mała miejscowość z bogatą historią. Кaplica Eliasza (koniec 17 wieku) znajduje się w pobliżu kościoła, zbudowanego karmelitami. Kaplica stoi na miejscowym cmentarzu. Pochówki i kamienne krzyże kryje w sobie prawdziwą historię tej miejscowości. Cmentarz w Kopciówce pojawił się na początku 19 wieku w pobliżu kaplicy. Jeszcze wcześniej, na miejscu cmentarza został zainstalowany kolumna z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja 1791 roku, która teraz stoi pomiędzy grobów ludzi, którzy ustanawiali tę kolumnę. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (1936 r.), gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Jasnagórska. Aleję pamięci zniknęłych osiedle. Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej (1867 r.).
 • Indura - Typowe miejsce na terenie Grodzieńskiego powiatu. Ludzie żyli tu od 10 wieku. Turyści zwiedzają największy kościół Grodzieńskiego rejonu – Kościół Trójcy świętej(1825г.) w stylu empire.
 • Odelsk - Mówią, że w to miasteczko na rozkaz króla zsyłano przestępców. Wiele kończyli swoje życie na szubienicy. W pobliżu Odelskа przy wjeździe jest góra Viselichnaja (od słowa szubienica), tu było miejsce egzekucji przestępców. Na tym miejscu stoi kamienny krzyż. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (18 w.). Jednak kościół wraz z miastem wspomina się już w 1490 roku. Dzwonnica z 19 wieku i kamienna brama. W kościele znajduje się cudowny ikony Świętego Antoniego, Świętego Światosława, Matki Bożej Odelskie. Zachował się unikatowy drewniany ołtarz. Odelsk jeszcze w 1546 roku otrzymał Prawo magdeburskie i status miasta. U miasta pojawił się herb i pieczęć. Budynek, w którym dawniej mieściła się straż pożarna. Zachowała się tablica z napisem: "Remiza strazacka w Odelsku. 1938."
 • Muzeum instrumentów muzycznych Mariana Skromblewicza
 • (Foto https://cloud.mail.ru/public/KiGD/poFmCMfZ8 ).
 • Można nie tylko zobaczyć, drewniane, instrumenty muzyczne, ale i usłyszeć ich magiczne brzmienie. W muzeum znajduje się ponad 100 produktów kreatora. A w innym zakątku można zobaczyć stare narzędzia stolarskie, rzeźby z drewna, wykonane Marianem Skromblewiczam.
 • W centrum kultury i twórczośći ludowej jest kolekcja ręczników z ornamentami krajowymi (Foto https://cloud.mail.ru/public/8KgA/d4AFVBcAh )., którą stworzyła mistrz Natalia Kowalkowa.
 • Obiadokolacja. Wyjazd w stronę białorusko-polskiej granicy.
 • Powrót do miejsc wyjazdów

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdy uczestnik musi posiadać ważny paszport !!
CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
- 2 noclegi w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 2 śniadania i 3 obiadokolacje/obiady
- opiekę pilota
- usługi przewodnickie
- bilety do Muz. Orzeszkowej, Muzeum Zofii Nałkowskiej, Muzeum Instrumentów, kolekcja ręczników z ornamentami
- ubezpieczenie TU Europa Białoruś (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
- dokumenty potrzebne do przekroczenia granicy
DOPŁATY OPCJONALNE:dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 złRozkład jazdy:


·23:00– Lublin – (dnia poprzedniego) parking przy "Chatce Żaka", ul. Idziego Radziszewskiego 16

·02:00 - Warszawa - przy Sali Kongresowej ul. Emilii Plater

·05:30 - Białystok - Dworzec Biacomex - ul. Bohaterów Monte Cassino 9

·07:00 - Augustów - zatoczka autobusowa naprzeciwko hotelu Dom Nauczyciela, ul. 29 Listopada 9
Orientacyjne godziny powrotów: 22:00 – Augustów; 23:30 – Białystok; 02:30 – Warszawa; 05:00 – Lublin

WAŻNE INFORMACJE:1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób BT Sambia ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.


Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat