Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  9 dni - RUMUNIA – kraj barwnych inspiracji

9 dni - RUMUNIA – kraj barwnych inspiracji

1. DZIEŃ
Spotkanie uczestników i wyjazd na trasę wycieczki. Przejazd przez Słowację i Węgry. Wjazd do Rumunii, regionu Maramuresz. Przejazd do Satu Mare - jednego z najładniejszych miast w północno-zachodniej Rumunii. Obiadokolacja. Nocleg.

2. DZIEŃ „Powitanie z Rumunią”.

Śniadanie, wykwaterowanie.
Przejazd do miejscowości Sapanta - zwiedzanie unikatowego „wesołego cmentarza”, Barsana, Ieud - zwiedzanie drewnianych cerkwi (UNESCO) o architekturze typowej dla regionu Maramuresz. Przejazd malowniczą trasą między Górami Marmaroskimi i Rodniańskimi do regionu Bukowina. Dojazd do miejscowości Campulung Moldovenesc, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ „Magiczne Monastery”.
Śniadanie, wykwaterowanie.
Wyjazd na trasę zwiedzania „malowanych monasterów” w Voronet i Humorului (UNESCO). Przejazd do stolicy regionu - Suczawy, krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd do zachodniej części regionu Mołdawia przez Targu Neamt, zwiedzanie Monasteru Neamt - reprezentującego architekturę Mołdawską. Wyjazd do miasta Piatra Neamt, zakwaterowanie, obiadokolacja, wjazd kolejką gondolową z centrum miasta na górę z tarasem widokowym. Powrót do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ „Cuda natury, cudne rękodzieła”.
Śniadanie, wykwaterowanie.
Przejazd do miejscowości Bicaz, postój na potężnej tamie na Jeziorze Bicaz. Przejazd przez imponujący Wąwóz Bicaz nad Lacu Rosu (Jezioro Czerwone). Przejazd do regionu Transylwania, postój w miejscowości Corund, słynącej z produkcji wyjątkowej, "czarnej" ceramiki. Przejazd do miasta Shigishoara, zakwaterowanie,
obiadokolacja, nocleg (dla chętnych nocne spacery po urokliwym Górnym Mieście).

5. DZIEŃ „Sławy Transylwanii”.
Śniadanie, wykwaterowanie.
Zwiedzanie Shigishoary (UNESCO) - najpiękniejszego miasta w Transylwanii, m.in. wieża zegarowa, muzeum tortur. Przejazd do Brasov, zabytkowe centrum miasta, rynek, ratusz, „Czarny Kościół”, uliczka Sforii, mury obronne, Brama Schei, cerkiew Św. Mikołaja. Przejazd do miejscowości Rasnov, zwiedzanie zamku chłopskiego. Powrót do Brasov, czas wolny do dyspozycji uczestników. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ „Zamki Transylwanii”.
Śniadanie, wykwaterowanie.
Przejazd do Sinaia, zwiedzanie zamku Peles – dawnej rezydencji królewskiej Karola I oraz pałacu Pelisor. Przejazd do Bran, zwiedzanie zamku Draculi. Przejazd do Sighishoary, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie.
Przejazd do miejscowości Biertan - zwiedzanie malowniczego miasteczka saskiego z jednym z największych i najlepiej zachowanych kościołów obronnych. Przystanek w miejscowości Brateiu - znanej z wyrobów miedzianych. Spacer po zabytkowej części miasta Medias, wyjazd do miasta Sibiu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8. DZIEŃ "Grody Siedmiogrodu".

Śniadanie, wykwaterowanie.
Zwiedzanie Sibiu - kolorowego miasta zabytków, tradycji i kultury. Przejazd do miejscowości Sibiel - wzorcowej wioski Siedmiogrodzkiej, znanej z tradycji malowania ikon na szkle. Przejazd do miasta Alba Iulia - zwiedzanie twierdzy Alba Carolina i katedry św. Michała. Wyjazd do miasta Cluj-Napoca, reprezentacyjne place i świątynie miasta wraz z największym w Transylwanii kościołem gotyckim św. Marcina. zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie (godzina śniadania i wyjazdu do ustalenia z pilotem).
Wyjazd w stronę granicy z Węgrami w mieście Oradea. Obiad na trasie przejazdu. Dojazd do Polski w godzinach wieczornych.


CENA: kalkulacja na zamówienie
Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat