Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  6 dni - Zamki Bawarii

6 dni - Zamki Bawarii


PROGRAM:

DZIEŃ 1:
Wyjazd z Polski. Przejazd na nocleg w okolicy Norymbergii.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przyjazd do Norymbergii. Spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z „Piękną Fontanną” i kościołem Frauenkirche, Stary Ratusz, kościół św. Sebalda z dziełami Wita Stwosza, zamek cesarski (z zewnątrz). Przejazd do hotelu w okolicy Monachium, zakwaterowanie. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii, w okolice Schwangau. Zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika Bawarskiego – Neuschwanstein oraz zamku Hohenschwangau, który należał do jego rodziców. Przejazd do Garmisch–Partenkirchen, najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej w niemieckich Alpach. Miejscowość położona jest u stóp najwyższej góry – Zugspitze. Obiadokolacja (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee, przeprawa stateczkiem na wyspę Herreninsel, zwiedzanie największego z zamków Ludwika Bawarskiego, będącego kopią pałacu wersalskiego. Spacer po parku. Następnie przejazd do Salzburga, miasta w Alpach austriackich, zwiedzanie: m. in.: stare miasto, katedra św. Ruprechta, kościół św. Piotra, twierdza Hohensalzburg z przepiękną panoramą miasta. Obiadokolacja w bawarskiej piwiarni (fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg. 

DZIEŃ 5:
Śniadanie. Zwiedzanie Monachium m. in.: kościół Najświętszej Marii Panny, miejsce spoczynku królów i książąt z dynastii Wittelsbachów, Stary i Nowy Ratusz, kościół św. Piotra, Alter Hof - rezydencja Wittelsbachów (z zewnątrz), wejście do najstarszej piwiarni Hofbräuhaus, kościół św. Michała, Stara i Nowa Pinakoteka ze znakomitą kolekcją malarstwa (z zewnątrz). Wjazd na wieżę w Parku Olimpijskim. Zwiedzanie jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo - ogrodowych w Europie - rezydencji Nymphenburg. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg na terenie Czech.

DZIEŃ 6:
Śniadanie, przyjazd do kraju, powrót do poszczególnych miejscowości.Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 


CENA: na zamówienie


DOPŁATY:
Dopłata do pok. 1-osobowego: 540 zł
Dopłata do 4 obiadokolacji: 300 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
- 5 noclegów w hotelach**/***, w pokojach 2 – osobowych z łazienką 
- 5 śniadań 
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż Signal Iduna

DODATKOWO PŁATNE:
- pakiet do realizacji programu: 100 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przeprawa na Herreninsel, bilety komunikacji miejskiej, zestaw słuchawkowy Tour  Guide), płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.
 

Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat