Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  5 dni - Berlin-Poczdam-Drezno

5 dni - Berlin-Poczdam-Drezno


PROGRAM:

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju. Przyjazd do Berlina, wizyta na Placu Poczdamskim z supernowoczesną zabudową, stworzoną przez wybitnych architektów oraz na Gendarmenmarkt,  jednym z najpiękniejszych placów w Europie, na którym znajduje się Niemiecka Katedra, Francuska Katedra i Sala Koncertowa. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do Poczdamu, zwiedzanie wybranego obiektu zespołu pałacowego Sanssouci, spacer po parku Sanssouci z Pałacem Nowym, oranżerią, belwederem, chińską herbaciarnią. Następnie przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof (w 1945 r. podpisano w nim Układ Poczdamski). Następnie rosyjska kolonia Alexandrowka i Dzielnica Holenderska z antykwariatami, restauracjami i kawiarniami. Obiadokolacja (fakultatywnie), powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Berlina, m.in.: pałac Charlottenburg – barokowa rezydencja królów pruskich z XVII w. (wewnątrz), Reichstag – siedziba niemieckiego parlamentu, Muzeum Muru Berlińskiego (Haus am Checkpoint Charlie – z zewnątrz), Brama Brandenburska, pomnik Holokaustu, Uniwersytet Humbolta.  Spacer aleją Unter den Linden do Alexanderplatz, wjazd na wieżę telewizyjną – podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego. Kościół Mariacki, Czerwony Ratusz – siedziba władz miasta. Przejście na Wyspę Muzeów, zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego (południowe skrzydło) ze wspaniałymi zbiorami sztuki starożytnej. Rejs po Sprewie. Obiadokolacja (fakultatywnie), przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie. Wizyta w Miśni, zwiedzanie Muzeum Porcelany. Przyjazd do Drezna, zwiedzanie Pałacu Zwinger: Galeria Malarstwa Dawnych Mistrzów z dziełami m.in. el Greco, Tycjana, Rembrandta. Następnie monumentalna Frauenkirche. Spacer po starówce: Semperoper, Hofkirche, Residenzschloss. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przyjazd do Polski, powrót do poszczególnych miejscowości w kraju. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


CENA: na zamówienie


DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1- os.:  350 zł 
Dopłata do 4 obiadokolacji:  260 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub busem (klimatyzacja, dvd)
- 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2 – osobowych z łazienką 
- 4 śniadania w formie bufetu
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż Signal Iduna

DODATKOWO PŁATNE:
- pakiet do realizacji programu: 90 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs po Sprewie, zestaw słuchawkowy Tour Guide), płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.
 
 
Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat