Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  4 dni - Oradea-Cluj–Napoca-Targu Mures-Sighishoary-Biertan

4 dni - Oradea-Cluj–Napoca-Targu Mures-Sighishoary-Biertan

Program:

1. DZIEŃ

Spotkanie uczestników i wyjazd na trasę wycieczki. Nocny przejazd przez Słowację i Węgry z przerwą na posiłek (płatny we własnym zakresie). Wjazd do Rumunii, regionu Bihor do miejscowości Oradea. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie m. in. Catedrala barocă - największa barokowa katedra w Rumunii, Biserica cu Lună - wyjątkowy na miarę europejską kościół z mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca, Pasajul "Vulturul Negru" pasaż hotelu "Czarny Orzeł", Teatr Narodowy, Ratusz. Obiadokolacja. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie.
Przejazd do Cluj – Napoca, pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, Rynek Węgierski z Kościołem św. Michała, pomnik oraz dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską, Cytadela. Przejazd do Targu Mures, zwiedzanie twierdzy miejskiej, kościół unitariański, katedra katolicka i prawosławna. Przejazd do Sighishoary, zakwaterowanie w hotelu, uroczysta obiadokolacja z degustacją dań kuchni rumuńskiej, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie.
Zwiedzanie Sighishoary: starówka z wieżą zegarową, kościół na wzgórzu, kościół klasztorny, schody szkolne, dom Drakuli, mury i baszty obronne. Przejazd do miejscowości Biertan - zwiedzanie malowniczego miasteczka saskiego z jednym z największych i najlepiej zachowanych kościołów obronnych. Przejazd do Sibiu, starówka z dużym i małym Rynkiem, magistrat, Stary Ratusz, Most Kłamców, Plac Huet, kościół ewangelicki, prawosławna cerkiew metropolitalna św. Trójcy, zabudowa Starego Miasta zwanego Czerwonym Miastem. Przejazd do Oradei, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie.
Wyjazd w drogę powrotną do Polski, obiadokolacja na trasie przejazdu. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.


CENA: kalkulacja na zamówienie
Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat