Wycieczki do Wilna, Grodna, na Litwę, Białoruś, Łotwę, Estonię, Rosję, Ukrainę

Strona Główna »  Poprzednia strona »  3 dni - Litwa - Szlak Komunizmu

3 dni - Litwa - Szlak Komunizmu


PROGRAM: 


Dzień 1

·       wyjazd 

·       przyjazd do Wilna, spotkanie z przewodnikiem. Tradycyjne zwiedzanie Wilna z akcentami sowieckimi: historia zmian w architekturze starówki po 2 wojnie światowej – obiekty, które zniknęły bez śladu (m.in. Duża synagoga, część dzielnicy żydowskiej, zabytkowe kamieniczki przy głównych ulicach Starego Miasta); obiekty, które do dziś nie mogą odzyskać swej byłej świetności: Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i klasztor Franciszkanów w Wilnie, kościół św. Franciszka i Bernarda, klasztor Wizytek, klasztor Misjonarzy i in.). Również w czasie wycieczki będzie możliwość ocenienia zabytków architektury epoki socrealizmu: Pałacu Sportu, Teatru Opery i Baletu, Mostu Zielonego z rzeźbami, budynku Parlamentu.

·       18:00 - zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

 


Dzień 2

·       śniadanie

·       spotkanie z przewodnikiem, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Bunkru Sowieckiego. Tu można przeżyć razem z aktorami prawdziwy horror sowieckiego bunkru ( 20 euro/os.) albo zwiedzić Podziemne Muzeum Socjalizmu (9 euro/os.).

·       zwiedzanie Muzeum Ofiar Genocydu (dawnego więzienia NKWD). (3 euro/os.)

·       Następnie zapraszamy do Kiernowa – najstarszej stolicy pogańskiej Litwy, ale nie po to, by podziwiać piękne krajobrazy grodziska, ale by udać się do „kołchozu”, zapoznać się z miejscowością, z zabudowaniami z czasów sowieckich, odbyć przejażdżkę na „drewnianym” autobusie (cena za cały program od osoby – około 15 euro/os.– zależy od liczebności grupy, od oferty).

·       obiadokolacja

·       powrót do hotelu, noclegDzień 3

·       śniadanie

·       przejazd do Druskiennikkrótki spacer po mieście. Architektura sanatoriów i hoteli z czasów sowieckich, m.in. Pusynas, Dainava

·       Następnie przejazd do Parku Grutas – muzeum komunizmu pod otwartym niebem. Zapoznanie się z ekspozycją. - 6 euro/os.

Możliwość zorganizowania obiadu w „stołówce” sowieckiej z tradycyjnym menu ok. 10 euro/os.

Wyjazd w drogę powrotną


CENA: na zamówienie

CENA ZAWIERA: Transport autokarem z WC i klimatyzacją, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna, usługi przewodnickie, 2 noclegi w hotelu 3* w Wilnie, 2 śniadania, 2 obiadokolacje


CENA NIE ZAWIERA:  
·       Bilety wstępów w zależności od wybranych obiektów (maks. 55 euro/os.)
·       Obiad sowiecki 10 euro/os.
·       dopłata do pokoju jednoosobowego 150 zł/os.


UWAGA!

Program imprezy jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 


Opublikowane na stronach internetowych sambia.net.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w
rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.


 


© 2014 Biuro Podróży SAMBIA 

  Tworzenie stron internetowych ONAVI & KANET.EU
adstat